Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Kącik plastyczny - luty

Głównym sposobem powstawania ostatnich prac plastycznych była praca w grupie. Dzieci oprócz rozwijania umiejętności manualnych i twórczych miały możliwość współpracy.

Tematyka prac była różnorodna ze względu na realizowane właśnie zajęcia. Dzieci wykonywały ogromnego oponka z okazji Tłustego Czwartku i pizzę z masy plastycznej. Podczas zajęć o kosmosie malowały techniką ,,10 palców'' układ słoneczny tworząc ogromny obraz przyklejając do niego wycięte i pomalowane wcześniej rakiety. Była także praca plastyczno - techniczna makieta: ,,Park dinozaurów'', na której nastąpił ,,wybuch wulkanu'' (eksperyment). Podczas tematu ,,Pod ziemią, pod wodą'' przedszkolaki malowały pędzlami ocean i wycinały ośmiorniczki.