Śniadanie Wielkanocne i szukanie słodkości..

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych; są i takie które zmuszają nas do powagi, zadumy i refleksji. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne.

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu we wtorek dzieci zasiadły do wielkanocnego śniadanka przy pięknie zastawionym stole. Nie zabrakło jajek, kiełbaski, szyneczki a także, stroików z pisanek, bazi i rzeżuchy- symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów jako symbolach świątecznych, przedszkolaki dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek.

Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom oraz pracownikom ciepłe życzenia.

Po śniadaniu dzieci wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnego zajączka, dzięki Radzie Rodziców, która zapewniła dzieciom słodką niespodziankę.

Piękna słoneczna pogoda dopełniła radosnej atmosfery w tym dniu smile